Részletes érvelésemet már hónapokkal ezelőtt megírtam erről a témáról.
Most csak a kérdés visszásságát illusztrálnám egy kis történettel.
Pénteken október 23-ról beszélgettünk. Béla kollégám mesélte, hogy akkor öt éves volt, és csak arra emlékszik, hogy az apjával épp az ajtó mellett álltak, amikor egy lövedék becsapódott.
Ekkor csörgött a telefon, és egy erdélyi vevőnk hívott. Béla azzal búcsúzott el tőle, hogy kellemes ünnepet kívánt neki. A hívó fél visszakérdezett, milyen ünnep. Erre Béla hevesen magyarázni kezdte, október 23. lesz másnap. A Romániában élő nemzettestvérünk még mindig nem értette...
Béla neki is elmondta az őket halálra rémítő és menekülésre késztető rakéta sztoriját.
Erdélyi kollégánknak nem nagyon tudta még mindig, miről van szó. Honnan is tudta volna? Ő nem ebben az országban él, nekem meg arról nincs fogalmam, mikor kiáltották ki a Román Köztársaságot.
De nem is akarok ott szavazni.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
gofri. · http://gofriblog.blogspot.com 2010.10.24. 22:42:02
attila.1969. · http://attila1969.wordpress.com/ 2010.10.25. 03:57:05
halbikvera 2010.10.26. 21:24:07
De ettől még persze jogos. Nem ide adóznak, nem itt élnek, még szép, hogy ne kapjanak szavazati jogot. Ha átköltözik, letelepszik, az más.
Reckl_Amál · http://recklamal.blog.hu 2010.10.27. 00:11:07
Természetesen aki itt él, az itt szavaz. Ez alapvető!
Egyébként valaki felvilágosítana, miért jó az nekünk (vagy akár nekik), ha minden magyar állampolgár függetlenül attól, hogy járt-e már egyáltalán mifelénk, szavazzon a magyar választásokon?
Az állam és a nemzet nem ugyanaz.
halbikvera 2010.10.27. 07:32:27
Ettől függetlenül nem hiszem, h meglépik a szavazati jogos részt, később visszaüthet.
Reckl_Amál · http://recklamal.blog.hu 2010.10.27. 21:38:20
Ez egy tisztességtelen húzás lenne.
Lehet, hogy visszaüt, nem hinném, hogy odaát mindenki jobboldali lenne.
Másrészt viszont attól tartok, odaát a vérmagyarok rohannának az urnákhoz. Így torz eredmény születne.
halbikvera 2010.10.27. 22:45:55
S az amúgy esetleg liberális romániai pártra szavazó székely is hajlamosabb lehet arra a magyarországi magyar pártra adni a voksát, amelyik jelképekben mindenkor a határon túliak mellett állt.
A visszaütést abban látom, hogy egy ilyen szavazati jog megadást követően nincs arra semmi garancia, hogy az ellenfelek egymásra licitálva nem kezdenek el mindenféle támogatásokat ígérgetni az összes magyarnak. Amellett, hogy anyagi csőd lenne, ha már nem csak a jelképekről szólna a dolog, a határon túliak is éppúgy hajlamosak lennének másokra is szavazni. Ez meg már nem jó a fidesznek.
De nagyon előre gondolkodtam. Szerintem szerencsére nem valósul meg.
Dr. No 2010.11.08. 00:11:46
Hogy ez mit is jelent, arra példa a Fidesz viszonya a Felvidékhez. Köztudott, hogy Szlovákiában nem a Fidesz protezsáltjaira szavaztak a legutóbbi választásokon, azok be sem kerültek a parlamentbe. Azaz, ha minden áron le akarjuk fordítani magyar viszonyokra a dolgot, akkor "a Felvidék a Fidesz ellen szavazott". Meg is kapták érte a jutalmukat: Kövér László Őkegyelmessége szerint "gyáva népnek nincs hazája", a Híd a magyar külügy és a fényes tekintetű Semjén Zsolt szerint "nem magyar párt", ami egyelőre annyit jelent, hogy a MÁÉRT-re nem kaptak meghívót annak ellenére, hogy a szlovák kormányban benne vannak. Irgum-burgum!
Ezek után szerintetek mennyire venné azt bárki is figyelembe, hogy a határon túliak a valóságban hova teszik az X-et egy tényleges választáson? (Súgok: mindig oda fogják, ahova az aktuális kormány akarja. Mert az ellenzéknek soha nem lesz lehetősége a határon túlra szavazatszámlálókat és ellenőröket küldeni.)